صفحه اصلی >> مقالات >> خانواده >> نگهداری و تربیت فرزندان >> بازی های آموزشی (بدو تولد تا یک سالگی)

بازی های آموزشی (بدو تولد تا یک سالگی)

بازی های آموزشی برای نوزاد

.

آخربن تحقیقات انجام شده روی مغز انسان اهمیت عملکرد مغز در سال اول رشد جهت ایجاد ارتباط بهتر انسان با خودش و محیط اطرافش و همچنین یادگیری آسانتر در بزرگسالی را به اثبات رسانده است.

.

.
کتاب”بازی های آموزشی برای نوزاد (بدو تولد تا یک سالگی) “یکی از بهترین کتاب های راهنمای والدین در امر آموزش و پرورش کودک زیر یکسال شناخته شده و برنده ی جایزه ی طلایی ناپا( NAPPA ) شده است . در اکثر کشورهای جهان پزشکان و روانشناسان مطالب این کتاب را به والدین و مربیان آموزش می دهند .

.

.

بازی های این کتاب نه تنها به رشد عاطفی و ارتباطات مغزی کودک کمک می کند،بلکه مهارت های زبانی و شنیداری او را بهبود بخشیده،حس کنجکاوی او را فعال کرده،آگاهی او را به بدنش افزایش داده و شوخ طبعی را در وی تقویت می کند .

.

.

بازی های کتاب حاضر برای والدین و کودکان مفرح و آموزنده است و پیوند عاطفی بیشتری بین آن ها برقرار می کند . این پیوند احساس امنیت عاطفی ای را که نیاز اساسی رشد کودک است،در او تقویت می کند .

.

.

این مجموعه ی حاوی بیش از ۲۴۰ بازی سرگرم کننده و آموزشی است که همراه با نقاشی هایی برای توضیح شکل بازی برای اولین سال زندگی کودک شماست که به صورت دسته های سنی ۰ تا ۳ ماه ۳ تا ۶ ماه ۶ تا ۹ ماه و ۹ تا ۱۲ ماه می باشد .

.

.

البته  محدوده ی سنی ای که برای هر فعالیت در این کتاب داده شده،مطلق نیست . هر کودک با سرعت خاص خودش رشد می کند.
در این کتاب نویسنده توضیح می دهد که چگونه می توان ضمن انجام فعالیت های روزمره به پرورش و تقویت مهارت های کودک کمک کرد . او با روش ساده و آسانی که به صورت مصور در هر صفحه نگاشته است به مهارت های حرکتی ،زبانی ،هماهنگی ،تفکر و تخیل ،اعتماد به نفس ،چالاکی و … کودک شما کمک خواهد کرد ..

.

.
نویسنده کتاب ” جکی سیلبرگ “بیان می کند که : «زمانی که می خواهید با کودکتان بازی کنید،توجه داشته باشید او به چه شکل با محیط اطرافش در ارتباط است و بر اساس آن یک بازی انتخاب کنید . با توجه به علاقه و توانایی کودک می توانید محیطی سالم و چالش انگیز برایش خلق کنید که لازمه ی تقویت رشد فیزیکی،ذهنی اجتماعی و احساسی کودک است .

.

.

با اجرای صبورانه و عاشقانه ی بازی های این کتاب احساس شروع یک زندگی زیبا را در کودک ایجاد می شود. او را در آغوشتان بگیرید،نوازشش کنید و از هر لحظه ی این ارتباط لذت ببرید،البته به خاطر داشته باشید که گاهی کودکان نیاز دارند تنها باشند و نمی خواهند کسی آنها را بغل کند یا ببوسد .»

.

.

در کتاب حاضر نویسنده توضیح می دهد که چگونه می توان ضمن انجام فعالیت های روزمره به پرورش و تقویت مهارت های کودک کمک کرد . او با روش ساده و آسانی که به صورت مصور در هر صفحه نگاشته است به مهارت های حرکتی ،زبانی ،هماهنگی ،تفکر و تخیل ،اعتماد به نفس ،چالاکی و … کودک شما کمک خواهد کرد .

.

.

برخی بازی های آموزش داده شده در کتاب حاضر عبارتند از :  از ۰ تا ۳ ماهگی ، نوازش محبت آمیز،خواب های شیرین،شب بخیر عزیزم،بوسه های وقت خواب،وقت نوازش،تاپ تاپ،قلقلک صورت،بازی با انگشتان،رقص خرسی،جغجغه و دندان گیر و… از سه تا ۶ ماهگی :لالا کوچولو،ماهی کوچولو شنا کن،بازی نوازش،کاوش،بینی هامون رو بزنیم به هم،سلام دست ها،انگشت دست انگشت پا،شستی شستی کجایی و… از ۶ تا ۹ ماهگی :کاهش نگرانی،یک دالی جدید،بازی با دستمال،کدوم دست،کرال پشت،زیپ و زیپ و زیپ،آرزو بکن،موسیقی و دایره و… از ۹ تا ۱۲ ماهگی ،آواز خواب،شعر پیش از خواب،ماه دارم میبینم،بازی با کفش،بازی با شانه،تفریح با پودر،باران ساز و… .

About صادقی

همچنین بخوانید

دلایل دعوا بین فرزندان را بدانید و رفع کنید!

زمانی که کودک راه رفتن و تکلم را می آموزد روش‌های بیان مشکلات هیجانی او …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: