صفحه اصلی >> مقالات >> زنان و روابط اجتماعی >> بیمه اختیاری زنان دارای سوابق شغلی/دو منطقه مناسب تردد معلولان

بیمه اختیاری زنان دارای سوابق شغلی/دو منطقه مناسب تردد معلولان

مناطق فعال در امر مناسب سازی تردد معلولان، اختصاص ۱۵۰ میلیاردتومان برای تامین وسایل کمک توانبخشی، بیمه اختیاری زنان دارای سابقه اشتغال و…، از مهترین اخبار حوزه رفاه و تامین اجتماعی در این هفته بود.

تشریح وضعیت بیمه و درمان بازنشستگان

مدیرعامل بیمه آتیه‌سازان حافظ در روز هفته جاری بیشترین مراجعات بیمه‌شدگان بعد از ویزیت سرپایی را، آب مروارید، بیماری های خاص و قلبی عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش ۱۵۵ میلیارد تومان از قرارداد قبلی به ما بدهکار است.

سیدمرتضی ابیانی به فعالیت های بیمه آتیه سازان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر، صندوق بازنشستگی کشوری با جمعیت ۲ میلیون و ۱۰ هزار نفر، آموزش و پرورش با یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر و تامین اجتماعی با ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بیمه شده تحت پوشش ما هستند و به آنها خدمات بیمه تکمیلی ارائه می دهیم.

وی با اشاره به اینکه ۹ هزار و ۵۰۰ مرکز و موسسه طرف قرارداد با ما همکاری می کنند، گفت: همچنین یک هزار و ۲۰۰ نمایندگی در کشور مستقر هستند و بیش از ۵۰ شعبه در سطح کشور داریم.

معابر مناطق ۸ و ۱۲ برای تردد معلولان مناسب تر هستند

رئیس سازمان بهزیستی نیز در این هفته با اشاره به اینکه در میان استان های مختلف، خراسان رضوی بهترین استان در خصوص مناسب‌سازی اماکن و معابر معرفی شده است، گفت: در تهران نیز مناطق ۸ و ۱۲ شرایط بهتری را در این خصوص دارند.

انوشیروان محسنی بندپی افزود: یکی از اهداف مهم سازمان بهزیستی، کاهش معلولیت‌ها و اختلالات ژنتیکی است و در همین رابطه پوشش غربالگری شنوایی و بینایی را از سالهای قبل در دستور کار قرار داده‌ایم که در سال جاری پوشش آن را افزایش خواهیم داد.

وی گفت: معلولان استعدادهای بسیاری دارند که اگر زمینه شکوفایی و فعالیت آنها را فراهم کنیم، می‌توانیم از آنها در عرصه‌های مختلف اجتماعی بهره‌مند شویم.

اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان برای تامین وسایل کمک توانبخشی معلولان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در هفته معلولان، از اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان برای تامین وسایل کمک توانبخشی معلولان در استان های مختلف خبر داد.

علی ربیعی افزود: افزایش مستمری معلولان در لایحه حمایت از حقوق معلولان دیده شده که در حال حاضر در مجلس در دست بررسی است و پس از تصویب طبق حداقل حقوق به این افراد مستمری پرداخت می‌شود و همچنین حمایت از اشتغال، تحصیل، مسکن، آموزش و … از دیگر مفاد لایحه معلولان است.

وی با اشاره به اینکه این لایحه هم‌اکنون در کمیسیون مشترک بهداشت و اجتماعی مجلس در حال بررسی است، گفت: امیدواریم تا قبل از اتمام فعالیت مجلس نهم زمینه تصویب آن فراهم شود.

شرایط بیمه اختیاری زنان دارای سابقه اشتغال

مدیرکل فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی نیز در اواسط هفته جاری گفت: زنانی که ۱۰ سال و یا کمتر سابقه اشتغال در کارگاهی را داشته اند می توانند با شرایطی تحت پوشش بیمه اختیاری قرار گیرند.

سیروس نصیری در مورد بیمه زنانی که در حال حاضر شاغل نیستند اما در گذشته سابقه بیمه پردازی را دارند، افزود: افرادی که چند سال در یک کارگاه مشغول به کار بودند و پس از مدتی استعفا داده و یا خود را بازخرید کردند می توانند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند.

وی تاکید کرد: بیمه اختیاری این افراد براساس سابقه سال های قبل فعالیت شان محاسبه شده و در قراردادی که بین آنها منعقد می شود از بیمه درمان بازنشستگی و فوت برخوردار خواهند شد.

راهکار ادغام بیمه تامین اجتماعی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در این هفته با اشاره به اینکه امکانات تامین اجتماعی پاسخگوی نیاز بییمه شدگان نیست، گفت: باید شرایط و زیرساخت های تجمیع بیمه ها فراهم شود.

دکتر عابد فتاحی در مورد تجمیع سازمان های بیمه‌ گر، اظهارداشت: باید شرایط و زیرساخت‌ها را برای تجمیع آماده کنیم، بطوریکه بتوانیم خدمات یکسانی به همه بیمه‌شدگان ارائه دهیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: در حال حاضر خدمات بیمه‌ ای مختلفی به بیمه‌ شدگان ارائه می‌شود که هر کدام از آنها نیز خدمات ویژه‌ای را ارائه می‌دهند، بر طبق قانون اساسی باید تمام سازمان‌های بیمه‌گر یکی شوند تا مشکلی برای بیمه‌ شدگان ایجاد نشود.

وی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی، بیمارستان‌های زیادی دارد، گفت: پس از ادغام، تامین اجتماعی می‌تواند خدمات ویژه‌ای علاوه بر بیمه پایه، را برای بیمه‌شدگان خود در بیمارستان‌ها ارائه دهد.

تامین اجتماعی شرایط ادغام یکسانی با سازمان های بیمه گر ندارد

علی اصغر بیات رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعیبا اشاره به اینکه شرایط برای ادغام سازمان های بیمه گر باید یکسان باشد گفت: در حال حاضر این شرایط برای تامین اجتماعی با سازمان های دیگر مهیا نیست چراکه بیمه شدگان این سازمان حق بیمه بیشتری را نسبت به کارکنان دولت و اقشار دیگر می پردازند.

به گفته وی، اموال متعلق به تامین اجتماعی مربوط به تمام بیمه شدگان است چون با پول و سرمایه آنها احداث شده است و ریال به ریال آن حق کارگران است، به همین دلیل به هیچ وجه زیر بار ادغام نمی رویم و سر حرف خود ایستاده ایم.

بیات گفت: اموال تامین اجتماعی صاحب دارد و صاحب آن نیز مشخص است.

About صادقی

همچنین بخوانید

دلایل دعوا بین فرزندان را بدانید و رفع کنید!

زمانی که کودک راه رفتن و تکلم را می آموزد روش‌های بیان مشکلات هیجانی او …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: