صفحه اصلی >> اخبار >> اخبار حوزه زنان استان >> مادران باردار فست فود نخورند

مادران باردار فست فود نخورند

جراح و متخصص زنان و زایمان: بهتر است که مادران باردار از فست فودها استفاده نکنند و به جای آن، مواد غذایی مفید را به اندازه کافی مصرف کنند.

دکتر نجمه فائز جراح و متخصص زنان و زایمان در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی در خصوص مادران باردار و و سلامت روحی آنان گفت: مادران باردار به جز جنین نباید به چیز دیگری فکر کنند. نباید به مسائل و مشکلاتی که در اطراف آنهاست توجه نشان بدهند تا بهداشت روحی آنها تامین شود و اثرات سوء بر جنین نگذارند.

وی در مورد بهداشت تغذیه ای مادران در زمان بارداری گفت: بهتر است که مادران باردار از فست فودها استفاده نکنند و به جای آن، مواد غذایی مفید را به اندازه کافی مصرف کنند.

وی همچنین درخصوص ویارهای بارداری نیز افزود: در مورد خانم هایی که در ماه های اول ویار دارند، بهتر است که دفعات خوردن موادغذایی خود را افزایش دهند ولی مقدار آن را کم کنند. مثلاصبح کمی وساعت۱۰ کمی و ناهار کمی و به همین صورت تعداد دفعات را زیادد و مقدار آن را کم کنند.سعی کنند طوری مواد غذایی را مصرف کنند که همه ی مواد مورد نیاز بدن به آن برسد. خانم های باردار خود می توانند حس کنند که به چه مواد غذایی حساسیت دارند پس باید مواد غذایی مشابه را جایگزین آن کنند.

وی همچنین در مورد زنانی که بیماری خاصی دارند و از خوردن داروهای مورد نیاز در زمان بارداری امتناع می کنند تصریح کرد: گاهی بانوانی که دیابت دارند و نیاز به مصرف انسولین دارند و یا بیماری های قلبی ویا بیماری های عصبی دارند و نیاز به مصرف دارو در آنها هست فکر می کنند که مصرف دارو خوب نیست و به جنین آسیب می رساند؛ در حالی که پزشک ضرر و فایده را با هم می سنجد.

وی افزود: مادری که دیابت دارد فکر می کند با مصرف نکردن انسولین و یا خانمی که دارای بیماری اعصاب و مشکل روحی است با مصرف نکردن داروهای اعصاب خود سبب سلامت جنین می شود؛ در حالی که تاثیرات مخربی بر روی جنین می گذارد چرا که حالت روحی خانم ها و یا بالا رفتن قند آنها تاثیر چند برابر بدتری بر روی جنین می گذارد و مادران باید این را بدانند که زیان مصرف نکردن این داروها بیشتر از مصرف کردن آنهاست.پس باید در دوران بارداری قند آنها کنترل بشود و اگر مشکل روحی روانی دارد باید کنترل بشود تا به جنین آسیب نرسد.

وی در خصوص اعتقادی که هست که میگرن بر روی جنین تاثیر می گذارد و یا کسی که میگرن دارد نباید باردار شود گفت: میگرن سبب تاثیر در بارداری و یا بر روی جنین نمی شود و مادرانی که دارای میگرن هستند در دوران بارداری ممکن است  میگرن آنها بهبود یابد و یا ممکن است که میگرن آنها شدیدتر شود..

وی در خصوص مادرانی که بچه شیری دارند و باردار می شوند گفت: بارداری در زمان شیردهی هیچ اشکالی ندارد و تا زمانی که باردار است می تواند به طور کامل به نوزاد بزرگتر شیر دهد و بعد از بارداری هم می تواند به هر دو شیر دهد و هیچ تاثیری بر شیر مادر که تلخ بشود و مشکلی برای جنین داشته باشد ندارد. فقط باید موادغذایی و ویتامین های کافی به مادر برسد تا مادر دچار ضعف نشود و بدن او تحلیل نرود.

About صادقی

همچنین بخوانید

حضرت معصومه(ص) نمونه موفق زن مسلمان است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، فهیمه کریمیان در گفتگو با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: