صفحه اصلی >> اخبار >> اخبار فعالیت های جمعیت >> بیانیه روز قدس جمعیت

بیانیه روز قدس جمعیت

روز قدس یک روز جهانی است. روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است . امام خمینی( ره  )

قدس ، سرزمین وموطن میلیون‌ها مسلمان وقبله اول مسلمین جهان است ، سرزمین مجاهدان مخلص ودربندی است که بیش از۶ دهه این سرزمین شریف و بزرگ جهان اسلام ازسوی محدود جماعتی غاصب و غارتگر باحمایت نظام سلطه به زنجیر کشیده شده است .

قصه قدس و مردمان سرزمینش،قصه پرغصه جهان اسلام و تمام آزادی خواهان جهان است.مردمان این قطعه از جهان اسلام از خانه وکاشانه‌شان مظلومانه رانده شده وسرزمین سبزشان به تلی ازخاکستر تبدیل شده،درختان سرافراز وایستاده زیتونشان قد خم کرده، پیران، جوانان،زنان،مردان وکودکان مظلومش با فقر و درد و بی‌خانمانی و غربت دست و پنجه نرم می‌کنند.

با وجود همه ظلم‌ها و ستم‌های روا داشته شده به قدس و مردمان مظلومش، صدای رسای « آزادی قدس » از چهار سوی جهان به گوش می‌رسد .قدس و مردمان این دیار و همه آنانی که از موطن آباء و اجدادی‌شان رانده شده‌اند زنده و پاینده‌اند. بیت‌المقدس متعلق به جهان اسلام و ملت فلسطین است و غاصبان صهیونیست مهمانان ناخوانده سرزمین‌های اشغالی هستند.

اکنون، شاهد موج گسترده آگاهی بخشی و آزادی خواهی ملت های آزاداندیش جهان هستیم. با این وجود امروز اسرائیل به رغم سیطره بر سرزمین فلسطین، همچنان از بحران عمیق هویت و مشروعیت رنج می برد و می کوشد تا با تربیت و حمایت عناصر جاهل و متحجر از گروه های بنیادگرا و تکفیری و تقویت تسلیحاتی آنها در انجام حملات کور تروریستی، منطقه و جهان را نا امن و بی ثبات کند و بر موج اسلام هراسی مولود جریان های افراطی دامن بزند. از سوی دیگر با تفرقه افکنی میان مذاهب اسلامی قدرت و عظمت اسلام را نزد افکار عمومی دنیا خدشه دار کند. هر چند امروز داعش زخمی تازه و رنج آور بر پیکره اسلام و صلح جهانی است، اما مسلمانان ایران و جهان همگام با همه آزاداندیشان دنیا ظلم و خشونت و تروریسم را در هر نقطه ای از جهان و تحت لوای هر اسم و رسم و آیینی محکوم می کنند و با انسجام و وحدت و همدلی توطئه های شوم و ننگین استکبار جهانی را برملا و خنثی می نمایند .

بی‌گمان، انسجام اسلامی، به ویژه در شرایط کنونی، ضرورتی انکارناپذیر در جهان اسلام است. در این میان، مسئله فلسطین و آزادی قدس شریف، از جمله نقاط اشتراکی است که می‌تواند محور وحدت و انسجام اسلامی باشد و ایران اسلامی پرچمدار مبارزه با ظلم و ستم صهیونیست ها و چشم امید مقاومت اسلامی در جهان است.

ما اعضای جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی ، ضمن گرامیداشت و شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس، مردم شریف ایران را به حضور حداکثری در روز  قدس دعوت می کنیم و در کنار آحاد ملت ایران با آرمان های راستین شهدا و امام شهدا در مبارزه با استکبار بیعت مجدد می کنیم و از مردم مظلوم فلسطین تا آزادی کامل از دست غاصبین حمایت می نماییم . .

 

 

 

           جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان

About صادقی

همچنین بخوانید

دلایل دعوا بین فرزندان را بدانید و رفع کنید!

زمانی که کودک راه رفتن و تکلم را می آموزد روش‌های بیان مشکلات هیجانی او …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: