صفحه اصلی >> اخبار >> اخبار فعالیت های جمعیت >> تلاش غرب برای ایجاد انحطاط فکری و اخلاقی در ایران بود

تلاش غرب برای ایجاد انحطاط فکری و اخلاقی در ایران بود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، وجیهه اشرفی ریاست جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی به مناسبت سال روز گرامی داشت عفاف و حجاب با اشاره به جنایت کشتار مردم در مسجد گوهرشاد به علل پدید آمدن آن پرداخت.
وی در ابتدای سخنان خود با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری به این مضمون: «زن با برداشت حجاب خود و عریان کردن آن چیزی که خدای متعال و طبیعت پنهان بودن آن را از خدا خواسته، خود را کوچک و کم ارزش می کند.» حجاب را ضامن امنیت و حرمت زن و همچنین قوام و قدرت جامعه دانست.
رئیس جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی اظهار داشت: ۲۱تیرماه برگی دیگر از پلیدترین توطئه دشمنان اسلام در تاریخ معاصر است، توطئه کشف حجاب رضاخان با حمایت و هدایت انگلیس جهت اجرای تز اسلام زدایی و جایگزینی ارزش های لیبرالیستی، که از مهم ترین جلوه ای این طرح پدیده کشف حجاب بود. برای آماده ساختن این طرح، قانون متحد الشکل نمودن لباس ها با پوشش کت و شلوار، کراوات و کلاه فرنگی برای مردان در دی ماه ۱۳۰۷ و بعد از آن سختگیری در پوشش لباس روحانیت با دارا بودن اجازه از دو مجتهد و با تصویب حضور دانشجویان دختر با سر برهنه در دانشگاه تهران تا اجازه ادامه تحصیل داشته باشند.
وی افزود: همه ی این حرکت های مذبوحانه ضد ارزشی که تنها عادت غربی است و سنت آن ها را در کشور ما تقویت می کرد؛ همه برای اسلام زدایی و انحطاط اخلاقی فکری ملت ایران رقم می خورد، چون رضاخان بعد از سفر به ترکیه تصمیم گرفته بود که ما باید صورتاً و سنتاً غربی شویم.
اشرفی بیان داشت: روحانیت متعهد و بیدار و ملت آگاه در پی اعتراضات شدید به هتک حرمت و توهین به مقدسات و حکم الهی آیت الله قمی به مبارزه علنی با این حرکت پرداخت.
وی ادامه داد: محل اقامت این روحانی آگاه محاصره شد و مردم مشهد در پی اعتراض قیام کردند که منجر به کشتار بیرحمانه در ۲۱ تیرماه در مسجد گوهرشاد شد و اینگونه عاشورای ۲۱ تیرماه رقم خورد.
رئیس جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی استان سمنان گفت: گرچه حوادث تاریخ در پی اعصار از زمان خاصی شکل می گیرد اما فلسفه و اهداف بلند آن می تواند برای همیشه زنده و پویا باشد و سال روز ۲۱ تیرماه، یادآور حفظ یک ارزش مقدس برای اعتلاء روح بندگی، تعمیق اندیشه متعالی انسان ها به سوی قرب الهی به پیروی از مقام ولایت ولی خداست.

About محمدی

همچنین بخوانید

حضرت خدیجه خداپرستی مصمم و معتقد بود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، وجیهه اشرفی در شب وفات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: