صفحه اصلی >> اخبار >> اخبار فعالیت های جمعیت >> اساس تربیت جنسی در اسلام آگاهی دادن با توجه به رشد عقلی است

اساس تربیت جنسی در اسلام آگاهی دادن با توجه به رشد عقلی است

عضو جمعیت بانوان فرهیخته استان سمنان، گفت: در اسلام اساس تربیت جنسی آگاهی دادن با توجه به رشد عقلی و ویژگی های دوره های مختلف رشد است و کمک به فرزند از کودکی تا بزرگسالی برای آلوده نشدن به انحرافات جنسی تا تکمیل بلوغ جسمی، عقلی و اجتماعی و آمادگی فرد برای ازدواج است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، سعیده محمدی در دوره های آموزشی تاب آوری شهرستان میامی که از طرف فرمانداری این شهرستان و با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی استان برای بانوان جوان و میانسال در ۱۱ مهر ۹۷ برگزار شد با بیان مبانی تربیت جنسی در اسلام اظهار داشت: در اسلام اساس تربیت جنسی آگاهی دادن با توجه به رشد عقلی و ویژگی های دوره های مختلف رشد است و کمک به فرزند از کودکی تا بزرگسالی برای آلوده نشدن به انحرافات جنسی تا تکمیل بلوغ جسمی، عقلی و اجتماعی و آمادگی فرد برای ازدواج است.
وی در ابتدای سخنان خود با انتقاد از روش آموزش جنسی با توجه به سند ۲۰۳۰ گفت: در این روش آموزش با ادعای آگاهی دادن به کودکان برای محافظت از خود در برابر سوءاستفاده های جنسی اعمال جنسی بزرگسالان برای کودک تشریح می شود و کودکی که هنوز میل جنسی ندارد را متوجه اعضای جنسی اش می کنند در حالیکه در تربیت اسلامی در این دوران فقط باید حریم بودن بدن را به کودک آموزش داد بدون اینکه کنجکاوی کودک را تحریک نمود.
عضو جمعیت بانوان فرهیخته استان سمنان افزود: من از شما سؤوال می کنم، آیا اگر یک بزرگسال قصد سواستفاده از کودک را داشته باشد حتی اگر این آموزش ها را دیده باشد می تواند خود را نجات دهد؟ این والدین هستند که با محافظت دقیق از کودکان خود و نظارت بر معاشرت ها و مدیریت این معاشرت ها باید جلوی این خطرات را بگیرند.
وی ادامه داد: در مدیریت معاشرت ها دوستان کودک را محدود به همسالان همجنس کنید و به شکل مستقیم و غیر مستقیم بر بازی کودکان نظارت داشته باشید، در سپردن کودکان به افراد بزرگسال به راحتی به هرکسی اعتماد نکنید.
محمدی این شیوه آموزش بر اساس مفاد سند ۲۰۳۰ را منجر به ایجاد حق استفاده از تمتعات جنسی با هر روش برای فرزندان دانست و گفت: با این روش کودک خیلی زود این مسائل را با هر شکل آن برای خود حق می داند و خویشتن داری در این آموزش ها هیچ تعریفی ندارد در حالی که دین و فرهنگ ما هرگز چنین اجازه ای نداده و آن را منجر به پایمال شدن شأن انسانی فرد و همچنین حقوق افراد می داند.
وی افزود: سازمان یونسکو که این سند را به ماتحمیل می کند باید به این سؤال پاسخ دهد که اگر شیوه آموزش شما درست است پس چرا دختران پانزده ساله و گاه کمترکه با تعریف شما کودک محسوب می شوند از همکلاس های خود باردار شده و در این سن کم دارای فرزندی می شوند که هیچ کس حاضر نیست مسئولیت او را قبول کند و یا حتی در دوره بارداری از مادر پانزده ساله او مراقبت نماید و به نیازهای مادی و معنوی او پاسخ دهد آیا این توجه به حقوق کودکان است یا پایمال کردن آن.
عضو جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی استان سمنان با تأکید بر غنای فرهنگی و باور به داشته های خود تصریح کرد: ما نیازی به آموزش فرهنگی غرب نداریم زیرا به گواهی تاریخ ملت ایران عفیف ترین زنان و غیورترین و نجیب ترین مردان و پاک ترین نسل را داشته است و همین سبب سربلندی این ملت و درخشش فرهنگ ایرانی به عنوان کهن ترین و باسابقه ترین فرهنگ شده است و اگر امروز در عرصه خانواده دچار مشکل شده ایم به علت رسوخ فرهنگ غرب است که به فضل خداوند با تکیه بر داشته های خود دوباره خانواده ایرانی را قوی تر از قبل می سازیم و نسلی خواهیم ساخت که در تمام زمینه ها الگوی دنیا باشد.

About محمدی

همچنین بخوانید

تلاش غرب برای ایجاد انحطاط فکری و اخلاقی در ایران بود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، وجیهه اشرفی ریاست جمعیت بانوان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: