صفحه اصلی >> اخبار >> اهمیت پیاده روی اربعین در تحکیم اتحاد مسمانان را برای زائران تبیین کنید

اهمیت پیاده روی اربعین در تحکیم اتحاد مسمانان را برای زائران تبیین کنید

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته دینی استان سمنان، گفت: اهمیت پیاده روی اربعین در تحکیم اتحاد مسمانان به خصوص دو ملت ایران و عراق و ضرورت این اتحاد برای شکست توطئه های دشمنان اسلام را برای زائران تبیین کنید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، وجیهه اشرفی در نشست مشاوران مذهبی که هفته گذشته در آستانه آغاز سفر زائران اربعین به میزبانی حوزه علمیه حضرت معصومه(س) انجام شد، خواستار تمرکز مشاوران در جلوگیری از ایجاد انحرافات مذهبی و خرافه در جامعه و همچنین تلاش در جهت استحکام بنیان خانواده و تببین ابعاد مختلف پیاده روی اربعین در افزایش اتحاد مسلمانان و همسویی در مقابله با دشمن مشترک شد.

وی در این نشست که مشاوران مذهبی دانش آموخته حوزه های علمیه حضور داشتند با پرداختن به اهمیت پیاده رویی اربعین در اشاعه معارف قیام حسینی و اسلام ناب اظهار داشت: در هجمه تبلیغاتی که علیه اسلام و برای ارائه چهره ای زشت از اسلام توسط غول های رسانه ای غرب دنبال می شود و تلاش می شود تا واقعیت اسلام با چهره ای انسانی مخدوش شده و به گوش جهانیان نرسد، راهپیمایی عظیم اربعین با جمعیت بیست میلیونی قدرت برهم زدن معادلات تبلیغاتی دشمن را دارد.

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی استان سمنان، افزود: چنین واقعه عظیمی قابل سانسور نیست و به طور حتم توجه جهانیان را نسبت به چرایی آن جلب می کند  و همین سوال ساده می تواند حقیقت اسلام را به عنوان تنها نسخه نجات بخش بشریت روشن کند.

وی اهمیت دیگر اربعین را تحکیم اتحاد مسلمانان دانست و گفت: دشمن برای فروپاشی اتحاد مسلمانان برنامه ریزی های منسجم دارد و تزلزل در اعتماد و وحدت مسلمین فرصت ایجاد توطئه هایی چون کشتارهای دست جمعی را برای وی فراهم می کند که باید نسبت به آگاه سازی ذهن زائران برای رفتار شایسته و برادرانه با مردم عراق اقدام نمایید.

اشرفی در ادامه با تشریح وضعیت خانواده و تزلزل در این نهاد زیربنایی و مهم در جامعه از مشاوران مذهبی خواست که تلاش مضاعفی در این زمینه برای گره گشایی از خانواده ها و سامان دادن به  تعاملات خانوادگی به کار گیرند.

وی با اشاره به رواج خرافه گرایی در جامعه که در کنار شبهه پراکنی ها نسبت به اسلام نمود مشخص تری پیدا می کند اظهار داشت: وقتی اطلاعات دینی و مستدل افراد کم است، حس نیاز به پرستش و اتکا به موجودی کامل و فاقد نقص جای خود را به عقاید باطل و خرافی که با کمی استدلال به سرعت پوچ بودن آن مشخص می شود می دهد.

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی استان سمنان ادامه داد: با این وصف یک قسمت مهم از کار شما باید مصروف برنامه ریزی برای راهنمایی مردم و روشن کردن اذهان نسبت به اصول عقاید و اخلاق اسلام شده و در بخش دیگر بطلان این عقاید شد.

 

 

About محمدی

همچنین بخوانید

بیانیه جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی استان سمنان به مناسبت روز قدس

بسمه تعالی روز قدس، فقط روز فلسطین نیست؛ روز اسلام است» امام خمینی ( ره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: