صفحه اصلی >> اخبار >> موج اسلام خواهی بین زنان غربی ایجاد شده است

موج اسلام خواهی بین زنان غربی ایجاد شده است

 

کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی استان سمنان، گفت: در حال حاضر از نظر گرایش به اسلام با موج اسلام خواهی بین غربیان به خصوص زنان مواجه هستیم و با توجه به پژوهش های انجام گرفته توسط مؤسسات غربی حجاب یکی از مهمترین عوامل برای گرایش زنان غربی به اسلام است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، فهیمه کریمیان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی به مناسبت فرا رسیدن مبعث پیامبر اسلام(ص) و نزول قرآن به عنوان جامع ترین برنامه زندگی سعادتمندانه برای بشریت بیان داشت: در حال حاضر از نظر گرایش به اسلام با موج اسلام خواهی بین غربیان به خصوص زنان مواجه هستیم و با توجه به پژوهش های انجام گرفته توسط مؤسسات غربی حجاب یکی از مهمترین عوامل برای گرایش زنان غربی به اسلام است.

وی اظهار داشت: نتایج پژوهش های انجام گرفته در مؤسسات غربی و طی سالیان اخیر نشان می دهد به رغم تبلغات منفی در غرب و به راه انداختن موج اسلام هراسی به خصوص پس از ۱۱ سپتامبر در غرب، موج اسلام خواهی در غرب سرعت گرفته و سیاستمداران غربی را به چالش کشیده است.

کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان برخی دشمنی های آشکار سردمداران غربی با اسلام و مسلمانان گفت: این دشمنی ها اگرچه سبب افزایش فشارها بر مسلمانان در این کشورها و در کشورهای اسلامی شده است ولی از طرفی سبب طرح این سؤال جدی نیز شده که اسلام چیست و قرآن چه می گوید و تلاش برای دریافت پاسخ به این پرسش یعنی آشنایی با معارف ناب اسام که گمشده انسان امروز است.

وی در بخشی از سخنان خود، نظر جمعی از بانوان تازه مسلمان غربی در مورد اسلام را بیان کرد و گفت: در این سخنان نکاتی است که از جمله آن ها اشاره به عملی بودن قوانین اسلام و مطابقت آن با فطرت و طبیعت انسان، یگانگی خدا در دین اسلام، نگاه عقلی اسلام به تمام مسائل، تأیید دیگر ادیان الهی در اسلام، نگاه کاملا انسانی به زن در اسلام، حفظ کرامت انسانی زن در اسلام و اهمیت خانواده و نقش مادری در اسلام است.

کریمیان افزود: طبق آمارها تعداد بانوان تازه مسلمان نسبت به مردان تقریبا دو یرابر است  و تعداد بسیاری از ایشان عنوان می کنند که پس از انتخاب حجاب احساس انیت و ارامش دارند و حتی اشاره به ایجاد نورانیت در وجود خود دارند.

وی علت این امر را اینگونه توضیح داد که رنان در این جوامع در واقع با تمام وجود مضرات برهنگی را چشیده و از آن اسیب دیده اند و به صراحت اعلام می کنند که می خواهند با حجاب به فکر و روح ایشان احترام گذاشته شود و نمی خواهند فقط به مورد تمتعات جنسی از سوی مردان مختلف قرار بگیرند.

کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی استان گفت: اذعان به این امر از سوی این بانوان نشان دهنده این امر است که تفکر سرمایه داری غربی نتوانسته است از کرامت و شخصیت انسانی زن محافظت کند و حتی نتوانسته امنیت او را تضمین نماید و آمار بالای اعمال خشونت و تجاوز علیه زنان در این جوامع اثبات این مدعی است. از طرفی تلاش جنبش های فمنیستی برای تأمین شرایط برابر با مردان ناموفق بوده و به اعتراف خودشان به شکست انجامیده است .

وی ادامه داد: همه ی این عوامل زنان غربی را به سمت نظام کاملا متعادل اسلام که با نگاه یکسان و کاملا انسانی به حقوق  و مرد نگریسته است و تفاوت های طبیعی زن و مرد را در تعریف حقوق و وظایف هریک به دقت لحاظ کرده است و از طرفی زن و مرد را مکمل همدیگر تعریف کرده و هرگز مقابل هم قرار نداده تا اینکه بخواهند جلوی هم صف بندی کرده و دنبال تقسیم قدرت باشند.

کریمیان در ادامه بر ارائه این آمارها در جامعه ی ایرانی و بخصوص زنان تصریح کرده و گفت: این آمارها در واقع استفاده از تجارب دیگران است بدون اینکه خود به شخصه وارد راهی شده و آسیب های آن را تجربه کرده و در آخر با صرف هزینه های گزاف و گاه غیر قابل جبران بخواهد از آن باز گردد.

 

About محمدی

همچنین بخوانید

بانوان مبلغه در راهپیمایی اربعین معارف اسلام را نشر دهند

رئیس کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین بانوان استان سمنان، گفت: بانوان مبلغه در راهپیمایی اربعین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: