صفحه اصلی >> اخبار >> حضرت معصومه(ص) نمونه موفق زن مسلمان است

حضرت معصومه(ص) نمونه موفق زن مسلمان است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، فهیمه کریمیان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی به مناسبت سالروز میلاد حضرت معصومه(س) با تشریح ابعاد شخصیت ممتاز ایشان گفت: حضرت معصومه(ص) نمونه موفق زن مسلمان است، زن مسلمانی که در عین رعایت عفاف در بالاترین حد هم در کسب علم همپای بالاترین مردان رسیده است و هم در انجام فعالیت های اجتماعی و مبارزات سیاسی جنسیت او را محدود نکرده است و از طرفی صبر و استقامت بالای یک زن را به نمایش می گذارد.

وی بیان داشت: حضرت فاطمه معصومه(س) گام به گام در تمام مسائل با برادر بزرگوار خود حضرت امام رضا(ع) همراه بودند و با پیروی کامل از ایشان در جهت حمایت از امام و کمک به ایشان و روشن کردن اذهان مردم نسبت به حقیقت اسلام و ولایت می کوشیدند.

کارشناس امور فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: حضرت معصومه(ص) نمونه موفق زن مسلمان است، زن مسلمانی که در عین رعایت عفاف در بالاترین حد هم در کسب علم همپای بالاترین مردان رسیده است و هم در انجام فعالیت های اجتماعی و مبارزات سیاسی جنسیت او را محدود نکرده است و از طرفی صبر و استقامت بالای یک زن را به نمایش می گذارد.

وی بیان داشت: در سال ۲۰۰ هجرى قمرى در پى اصرار و تهدید مأمون عباسى سفر تبعید گونه حضرت امام رضا علیه السلام به مرو انجام شد و آن حضرت بدون این که کسى از بستگان و اهل بیت خود را همراه ببرند راهى خراسان شدند.

کریمیان افزود: یک سال بعد از هجرت برادر، حضرت معصومه سلام الله علیها به شوق دیدار برادر و ادای رسالت زینبی و پیام ولایت به همراه عده‌اى از برادران و برادرزادگان به طرف خراسان حرکت کرد و در هر شهر و محلى مورد استقبال مردم واقع مى‌شد. این جا بود که آن حضرت نیز همچون عمه بزرگوارشان حضرت زینب سلام الله علیها پیام مظلومیت و غربت برادر گرامیشان را به مردم مؤمن و مسلمان مى‌رساندند و مخالفت خود و اهل‌ بیت علیهم السلام را با حکومت حیله‌گر بنى‌عباس اظهار مى‌کرد. بدین جهت تا کاروان حضرت به شهر ساوه رسید عده‌اى از مخالفان اهل ‌بیت که از پشتیبانى مأموران حکومت برخوردار بودند، سر راه را گرفتند و با همراهان حضرت وارد جنگ شدند، در نتیجه تقریباً همه مردان کاروان به شهادت رسیدند، حتى بنابر نقلى حضرت معصومه سلام الله علیها را نیز مسموم کردند.

About محمدی

همچنین بخوانید

بانوان مبلغه در راهپیمایی اربعین معارف اسلام را نشر دهند

رئیس کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین بانوان استان سمنان، گفت: بانوان مبلغه در راهپیمایی اربعین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: