صفحه اصلی >> اخبار >> ثمره سبک زندگی امام رضا(ع) دستیابی به آرامش روحی است

ثمره سبک زندگی امام رضا(ع) دستیابی به آرامش روحی است

عضو جمعیت بانوان فرهیخته تبلیغات اسلامی استان سمنان، گفت: پیروی از سبک زندگی معنوی امام هشتم(ع)، انسان را به آرامش روحی و روانی خاصی می رساند که ثمره رعایت تقواست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، مریم جهازی استاد حوزه علمیه امام جعفر صادق(ص) و از اعضای جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی که در مسجد سجادیه شاهرود به مناسبت دهه کرامت سخن می گفت تصریح کرد: پیروی از سبک زندگی معنوی امام هشتم(ع)، انسان را به آرامش روحی و روانی خاصی می رساند که ثمره رعایت تقواست.
وی بیان داشت: زندگی امام رضا(ع) همچون دیگر امامان در معرض دشواری ها، خطرات و فراز و نشیب های بسیاری قرار داشته است ولی ثامن الحجج(ع) در نهایت آرامش روحی به سر می بردند، که علت آن عمل به وظیفه طاعت و بندگی خداوند در لحظه لحظه زندگی انسان است، چنین جهت گیری سبب می شود تا هم انسان در هر موقعیت راه درست را بشناسد و هم در آن استقامت داشته باشد و چون هدف خداست که منطبق با فطرت انسان است لذا آرامش روحی را در پی دارد.
استاد حوزه امام جعفر صادق(ع) گفت: نگاه خدامحور در مسائل زندگی به ما می آموزد که انسان با پیروی از سبک زندگی معنوی امام رضا(ع) به خدا توکل خواهد کرد و با صبر در برابر مشکلات از انچه خداوند به او داده است راضی خواهد بود و جامعه امروزی باید بتواند با توکل به خدا زندگی را به خود آسان کند و به آرامش روانی برسد.
وی تصریح کرد: امروز در جامعه و در زندگی فردی و اجتماعی ما مشکلات عدیده ای وجود دارد که گاهاً به بن بست می رسیم، در حالیکه در دین مقدس هرگز ناامیدی و به بن بست رسیدن وجود ندارد، اگر از منظر معنویت به زندگی بنگریم که هدف انسان رستگاری و فلاح است، باید به سبک زندگی اهمیت دهیم.
جهازی افزود: اگر به معنویت و رستگاری معنوی هم اعتقاد نداشته باشیم، برای زندگی راحت زندگی برخوردار از امنیت اخلاقی و پرداختن به سبک زندگی اسلامی بسیار مهم است.

About محمدی

همچنین بخوانید

تسلیت

روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، با توجه به درگذشت مادر مکرمه رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: