صفحه اصلی >> اخبار >> ثمره سبک زندگی امام رضا(ع) دستیابی به آرامش روحی است

ثمره سبک زندگی امام رضا(ع) دستیابی به آرامش روحی است

عضو جمعیت بانوان فرهیخته تبلیغات اسلامی استان سمنان، گفت: پیروی از سبک زندگی معنوی امام هشتم(ع)، انسان را به آرامش روحی و روانی خاصی می رساند که ثمره رعایت تقواست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، مریم جهازی استاد حوزه علمیه امام جعفر صادق(ص) و از اعضای جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی که در مسجد سجادیه شاهرود به مناسبت دهه کرامت سخن می گفت تصریح کرد: پیروی از سبک زندگی معنوی امام هشتم(ع)، انسان را به آرامش روحی و روانی خاصی می رساند که ثمره رعایت تقواست.
وی بیان داشت: زندگی امام رضا(ع) همچون دیگر امامان در معرض دشواری ها، خطرات و فراز و نشیب های بسیاری قرار داشته است ولی ثامن الحجج(ع) در نهایت آرامش روحی به سر می بردند، که علت آن عمل به وظیفه طاعت و بندگی خداوند در لحظه لحظه زندگی انسان است، چنین جهت گیری سبب می شود تا هم انسان در هر موقعیت راه درست را بشناسد و هم در آن استقامت داشته باشد و چون هدف خداست که منطبق با فطرت انسان است لذا آرامش روحی را در پی دارد.
استاد حوزه امام جعفر صادق(ع) گفت: نگاه خدامحور در مسائل زندگی به ما می آموزد که انسان با پیروی از سبک زندگی معنوی امام رضا(ع) به خدا توکل خواهد کرد و با صبر در برابر مشکلات از انچه خداوند به او داده است راضی خواهد بود و جامعه امروزی باید بتواند با توکل به خدا زندگی را به خود آسان کند و به آرامش روانی برسد.
وی تصریح کرد: امروز در جامعه و در زندگی فردی و اجتماعی ما مشکلات عدیده ای وجود دارد که گاهاً به بن بست می رسیم، در حالیکه در دین مقدس هرگز ناامیدی و به بن بست رسیدن وجود ندارد، اگر از منظر معنویت به زندگی بنگریم که هدف انسان رستگاری و فلاح است، باید به سبک زندگی اهمیت دهیم.
جهازی افزود: اگر به معنویت و رستگاری معنوی هم اعتقاد نداشته باشیم، برای زندگی راحت زندگی برخوردار از امنیت اخلاقی و پرداختن به سبک زندگی اسلامی بسیار مهم است.

About محمدی

همچنین بخوانید

همکاری بانوان فرهیخته با غرفه مشاوره کانون محیا

در آخرین هفته بهمن ماه اعضای جمعیت بانوان فرهیخته با حضور در غرفه مشاوره نمایشگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: