صفحه اصلی >> اخبار >> تقویت بنیان خانواده در رآس برنامه های امسال جمعیت بانوان فرهیخته

تقویت بنیان خانواده در رآس برنامه های امسال جمعیت بانوان فرهیخته

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی استان سمنان افزود: در سال ۹۷ برنامه های آموزشی در راستای تحکیم بنیان خانواده و کاستن از آسیب های این حوزه در رأس فعالیت های این جمعیت خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، اولین نشست جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی در سال ۹۷ همزمان با دهه کرامت با حضور معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان در دفتر کارش برگزار شد، در این نشست وجیهه اشرفی با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام گرفته در سال ۹۶ بیان داشت: در سال ۹۷ برنامه های آموزشی در راستای تحکیم بنیان خانواده در رأس فعالیت های این جمعیت خواهد بود.
وی اظهار داشت: در بررسی کارهای انجام گرفته، برنامه های تحکیم بنیان خانواده با توجه به اهمیت خانواده به عنوان کوچکترین و در عین حال مهم ترین نهاد در جامعه، محور برنامه ها بود و این روند امسال هم با گستردگی بیشتری دنبال خواهد شد.
رئیس جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی استان سمنان افزود: در زمینه کاستن از آسیب های خانواده اولین قدم آموزش و آگاهی بخشی است و به تناسب نیاز و فضاهای آماده شده مشاوره فردی و کرسی های آزاداندیشی انجام خواهد شد.
وی با اشاره به بازدید از مرکز ترک اعتیاد بانوان و استقبال ساکنان آن مرکز به نیاز ایشان به استفاده از ظرفیت علمی فرهیختگان مذهبی بیان داشت: این افراد به واسطه خلاءهای فکری و روحی آلوده مصرف مواد مخدر شده اند و جمعیت بانوان فرهیخته دینی در تقویت بنیان های فکری و اخلاقی این افراد می تواند بسیار مؤثر باشد.
اشرفی با ارائه گزارشی از دیدار با کانون خادمیاران رضوی گفت: در زمینه مشاوره فردی می توان با همکاری این کانون ها اقدامات لازم را انجام داد.
وی افزود: در نشست با اعضای این کانون که با حضور نماینده آستان قدس برگذار شد، اعضای این کانون ها خواستار گسترش تعاملات با جمعیت شده و تصریح کردند: اعضای جمعیت فرهیختگان دینی را عضو کانون به شمار می آورند.
رئیس جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی استان سمنان ادامه داد: در جهت توسعه آموزش ها برای مناطق حاشیه نشین و روستاها جزو های آموزشی تهیه کرده ایم که در این مناطق توزیع خواهد شد.
وی از همراهی و همکاری خانم شریف همسر حسینی نماینده شهرستان با جمعیت بانوان فرهیخته تشکر و قدردانی کرده و بیان داشت: خواست ما از نماینده محترم ایجاد ارتباط بین ما و فراکسیون زنان مجلس است.

About محمدی

همچنین بخوانید

بانوان مبلغه در راهپیمایی اربعین معارف اسلام را نشر دهند

رئیس کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین بانوان استان سمنان، گفت: بانوان مبلغه در راهپیمایی اربعین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: