صفحه اصلی >> مقالات >> مقالات اعضا >> مقاله ۹ دی مبتنی بر خطبه ۵۰ نهج البلاغه( نویسنده: سرکار خانم نفیسه احمدی)

مقاله ۹ دی مبتنی بر خطبه ۵۰ نهج البلاغه( نویسنده: سرکار خانم نفیسه احمدی)

بعد از پایان جنگ صفین و ماجرای حکمیت در سال ۳۸ هجری امیر المومنین در شهر کوفه ایراد سخنرانی فرمودند:

موضوع: علل پیدایش فتنه ها

۱-هواپرستی    ۲-بدعت گذاری در احکام آسمانی    ۳- نوآوری که قران با آن مخالف است

۴-گروهی بر گروه دیگر سلطه و ولایت پیدا کنند که بر خلاف دین خداست

پس اگر باطل با حق مخلوط نمی شد بر طالبان حق پوشیده نمی ماند و اگر حق از باطل جدا و خالص می گشت زبان دشمن قطع می گردید. اما قسمتی از حق و باطل را میگیرند و با هم می آمیزند( نقد تفکر التقاطی آنانکه می خواهند مکاتب شرفی یا غربی را با آب و رنگ اسلامی جلوه گر سازند زیرا هر مکتبی و هر واژه ای جایگاه خاص خودش را دارد) آنجاست که شیطان بر دوستان خود غلبه پیدا می کند و تنها آنان که مشمول لطف و رحمت پروردگارند نجات خواهند یافت.

اما فرازهایی از فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب

۱-اتحاد مردم

آنچه مهم است که ملت عزیز ما اتحاد خود را حفظ کنند این وحدت کلمه خاری در چشم دشمن است به گمان من مهمترین هدف از حوادث دوران فتنه این بود که شکاف بیندازند بین آحاد ملت

۲-اتحاد و همدلی بین مسئولین

من روی اتحاد تکیه می کنم اتحاد و همدلی بین مسئولین کشور یک فریضه است دشمن از اختلافات کوچک یک مسئله بزرگ می سازد اینجور نیست که هر اختلافی بین دو مسئول یا دو دستگاه فاجعه باشد اما این اختلافات را تبدیل کردن به شکافهای غیر قابل برطرف شدن خطای بسیار بزرگی است.

۳-افزایش بصیرت جوانان

مسئله دیگر تلاش جوانان برای بصیرت افزایی است خود جوانها باید در این زمینه تلاش کنند دشمن را باید شناخت. روشهای دشمن را باید شناخت این کاری است که بر عهده خود جوانها است. از مهمترین کاری  که دشمن می کند این دو قلم کار است یک قلم جدا کردن مردم از نظام و یک قلم جدا کردم مردم از بینات دین و اصول دین و واضحات احکام اسلامی و شریعت اسلامی است.

ای عزیزان بدانیم که بعضی متحجران از لطف نظام به سران فتنه طلب کارند شما نمونه کوچک این فتنه عظیم که در کشور ما اتفاق افتاد را در ترکیه که چند وقت پیش به وجود آمد را نگاه کنید؟ چه برخورد تندی دولت ترکیه با فتنه گران و آشوبگران کرد حتی سربازانی که از مافوقشان دستور گرفته بودند و چاره ای جز اطاعت نداشتند را از بین بردند. پس این لطف نظام است که عده ای که با اصل نظام مخالف بودند و رکن انقلاب را (ولایت فقیه) زیر سوال بردند و چندین ماه کشور را به آشوب کشاندند با آنها مدارا کرده است و در حصر خانگی سپری می کنند.

 

نفیسه احمدی بانوی فرهیخته شهرستان شاهرود

About صادقی

همچنین بخوانید

سرای کرامت

خداوند متعال برانسان منت نهاده واورا برخوردار از ویژگیهایی نموده که دیگر موجودات ازآن برخوردار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: