صفحه اصلی >> اخبار >> اخبار فعالیت های جمعیت >> مودت با اهل بیت کلید موفقیت در خودسازی است

مودت با اهل بیت کلید موفقیت در خودسازی است

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته استان سمنان، گفت:مودت با اهل بیت به عنوان اولین قدم در بهره گیری از سنت ایشان و خودسازی برطرف کننده حجاب های پیش روی انسان است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، وجیهه اشرفی به مناسبت ایام اربعین سالار شهیدان امام حسین(ع) با حضور در فاطمیه خیابان کاج به اهمیت پیاده روی اربعین به عنوان همایش عظیم پیروان ولایت اهل بیت(ع) تاکید کرده و دو کارکرد مهم این همایش را پیوند بیشتر و ایجاد مودت با اهل بیت به عنوان اولین قدم در بهره گیری از سنت ایشان و خودسازی و از طرفی رساندن پیام عدالت خواهی و انسانیت انسان به آزادگان جهان دانست.
وی اظهار داشت: انسان بدون بهره گیری از معارف اهل بیت(ع) نه در پیدا کردن حقیقت توفیقی خواهد داشت و نه در پیمودن راه حق موفق خواهد شد و تلاش های انسان در این زمینه بی نتیجه خواهد ماند.
رئیس جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی استان سمنان افزود: دریافت حقایق عالم و شناخت و رسیدن به حقیقت ذات خداوند به عنوان والاترین افق فراروی انسان بدون کمک گرفتن از نور اهل بیت ممکن نیست زیرا انسان درگیر حجاب های متعدد نفسانی است که بسیاری از آن ها با عنایت و الطاف اهل بیت پشت سر گذاشته خواهد شد.
وی افزود: حتی بدون اهل بیت دستیابی به باطن قرآن هم امکان پذیر نخواهد بود و از طرفی حتی طی کردن مسیر سیر و سلوک و خودسازی با عنایت و کمک اهل بیت به درستی و بدون سقوط در ورطه های خطرناک ممکن می شود.
اشرفی با اشاره به زیارت اربعین با پای پیاده گفت: این حرکت به سوی امام حسین و غرق شدن در جاذبه معنوی و روحانی کشتی نجات اهل بیت بهترین فرصت برای خودسازی و دور شدن از وسوسه های نفس است و از طرفی تحمل سختی ها و همراه شدن با کاروان امام حسین در سال ۶۱ هجری مودت و علقه بین ما وامام را بیشتر می کند که گامی مهم در هدایت انسان است و به مدد این همایش بزرگ امکان پذیر شده است.
وی با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این همایش گفت: این عزیزان در همه خیرات عظیم این سفر شریک هستند و از طرفی دستاورد بزرگتر ایشان انتقال پیام انسانیت و عدالت خواهی امام حسین (ع) به سراسر دنیاست .
رئیس جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی استان سمنان، بیان داشت: انسان امروز هم خسته از ستم سلطه گران و زخمی از بی عدالتی هاست و هم از دور افتادن از فطرت الهی خویش به ستوه آمده و متاسفانه با نسخه های کاذب معنویت روبه رو گشته است، تا در سردرگمی بماند و نتواند به هدایت الهی دست یابد زیرا سلطه گران عالم به خوبی می دانند بر انسانی که حقیقت را یافته است نمی توانند تسلط پیدا کرده و حقوقش را نادیده انگارند.

About محمدی

همچنین بخوانید

تلاش غرب برای ایجاد انحطاط فکری و اخلاقی در ایران بود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، وجیهه اشرفی ریاست جمعیت بانوان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: